„Chodzi o ludzi” – Jubileusz Firmy ASTOR

W dniu 8 grudnia 2017 r., w gmachu Opery Krakowskiej, odbyła się uroczysta Gala 30-lecia istnienia firmy ASTOR, która otwiera całoroczne świętowanie jubileuszu.  „Chodzi o ludzi” to główna myśl, która przyświecała temu wieczorowi, bez ludzi nie ma bowiem technologii. Stąd motto – Moc technologii, które definiowało firmę ASTOR 5 lat temu, przerodziło się w „Gdzie technologia spotyka człowieka”. Galę poprowadzili: Renata Poreda z ASTORa oraz Łukasz Cioch z LCmedia.pl.


Wieczór rozpoczął się pokazem filmu opowiadającego historię założycielską. Uczestnicy gali przenieśli się w lata 80-te minionego stulecia. Wybrzmiały w nim cztery z trzynastu zasad, jakimi w biznesie kieruje się Stefan Życzkowski, prezes i współzałożyciel firmy ASTOR: 1. Biznesu nie da się prowadzić w pojedynkę, 2.Firmę można rozwijać tylko w oparciu o uczciwe zasady, 3. W firmie najważniejsi są ludzie, a potem…reklama, 4. Czasami warto się zatrzymać i cieszyć sukcesami. Była to zapowiedź późniejszej prezentacji, której osią były rozważania na temat istoty ZAUFANIA jako filaru rozwoju biznesu. Na wstępie Stefan Życzkowski podsumował, co wydarzyło się w historii ASTORa od jubileuszu ćwierćwiecza, zgodnie z równaniem 25+5. Inspiracją była książka „Szybkość Zaufania” Stephena Coveya. Najważniejsze myśli, które wybrzmiały to, że w firmie (w relacjach służbowych) są cztery wymiary zaufania i są to wymiar osobistej zdolności do zaufania, kontraktowy – ufność w czyjeś kompetencje i charakter, komunikacyjny – to zaufanie budowane przez otwartą komunikację i kompetencyjny – czyli zaufanie do swoich i cudzych umiejętności.
Kolejnym punktem było wręczenie nagród jubileuszu. Wyróżnieni zostali partnerzy biznesowi, którzy dynamicznie rozwijali się z firmą ASTOR. Wyszczególnionych zostało pięć najważniejszych obszarów relacji biznesowych: współpraca z Integratorami, Producentami Maszyn i Urządzeń (OEM), Użytkownikami Końcowymi, Edukacją oraz Dostawcami. Nagrodzeni zostali:
1. W kategorii Partnerzy: Softechnik Biuro Inżynierskie; Przedsiębiorstwo Pomiarów i Automatyki PiA-ZAP, Controltec Sp. z o.o; Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki CARBOAUTOMATYKA SA, ABIS Sp. z o.o.sp.k.,
2. W kategorii Producenci Maszyn i Urządzeń: Zakłady Automatyki KOMBUD S.A,
KOMSTER Sp. z o.o.,
3. W kategorii Użytkownicy końcowi: KGHM Polska Miedź SA; Com40; ArcelorMittal Poland S.A.,
4. W kategorii Edukacja: Uniwersytet Zielonogórski Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki; Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Wydział Mechaniczny oraz Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku Białej, Wydział Budowy Maszyn i Informatyki,
5. W kategorii Dostawcy: GE Automation&Controls, Wonderware by Schneider Electric, Satel, Kawasaki Robotics, Korenix, Epson, Berghof Automation, Sanyo Denki Europe.

Warto podkreślić, że uhonorowana została także firma Schneider Electric Polska, z którą ASTOR rozpoczął współpracę w 2017 r., w zakresie serwonapędów Pac Drive dla maszyn pakujących.
Wieczorowi towarzyszyła akcja charytatywna na rzecz Fundacji ALMA SPEI. Hospicjum dla Dzieci, która swoimi codziennymi działaniami chce propagować ideę życia na 200%, czerpania radości z każdego dnia. Ma na celu przekonanie ludzi, aby nie odwracali wzroku od chorych dzieciaków, bo to są mądrzy, fajni, Mali Ludzie, którym warto pomagać, aby wykrzesać z ich życia tyle „normalności”, ile tylko się da. Każdy z gości mógł przekazać datek, w zamian za który otrzymał przygotowane przez pracowników ASTOR cegiełki. W ramach akcji zebrano prawie 8000 złotych. Kwota ta podwojona zostanie z funduszu charytatywnego ASTOR. Wieczór uświetnił występ zespołu Audiofeels.