Spotkanie BCC z przedstawicielem organizacji L.I.B.A.N.

12 września br. na prośbę Ambasady Libanu w Polsce w siedzibie BCC w Warszawie odbyło się spotkanie z przedstawicielem Międzynarodowej Libańskiej Organizacji Przedsiębiorców – L.I.B.A.N.

Głównym celem spotkania było nawiązanie bliższej współpracy z członkami BCC, przede wszystkim nawiązanie realnej współpracy w trzech podstawowych dziedzinach:
– inwestycje w Polsce (m.in. zakup fabryki farmaceutycznej oraz inwestycje w branży FMCG)
– eksport z Polski (obszary zainteresowania to: sektor samochodowy, produkcja „wielkich toreb” do transportu zboża , cementu itd. o wytrzymałości do 1.5 tony. Kierunki potencjalnego eksportu : Afryka Zachodnia, ceramika, ubrania, sektor budowlany, mleko w proszku, generatory i sieć energii elektrycznej, sektor FMCG, meble, wyposażenie wnętrz, AGD, sektor oświetlenia, kopalnie, ropa naftowa i gaz ziemny, sektor farmaceutyczny i kosmetyczny, technologia druku, systemy kanalizacyjne oraz zarządzanie odpadami, potencjalne kierunki eksportu: Syria
– import do Polski: wyrobów farmaceutycznych i kosmetycznych, słynnego w krajach arabskich sera Kashkavan, książek, usług gastronomicznych.

W przypadku zainteresowania prosimy o bezpośredni kontakt z Panem Naji Joseph Meouchi z organizacji libańskich przedsiębiorców. Tel.+961 76 48 07 28, 961 1 20 45 88 lub meouchi@libanorg.org